Skleněná střecha hráčských laviček

01-04-2014

Skleněná střecha hráčských laviček pro šampionát 2014 FIFA World Cup™ v Brazílii byla odhalena

— Společnost AGC předvádí nové možnosti chemicky tvrzeného skla—

TOKYO & SAO PAULO--(BUSINESS WIRE)-- Společnost AGC představila oficiální skleněnou střechu hráčských laviček pro šampionát 2014 FIFA World Cup™ v Brazílii.

 

Skleněná střecha vyrobená z chemicky tvrzeného skla poskytuje bezkonkurenční výhled, má dlouhou životnost a je odolná proti poškození. Je výsledkem dalšího vývoje modelu, který společnost AGC uvedla v loňském roce na Konfederačním poháru FIFA Brazílie 2013.

 

Lze říci, že tuto technologii, původně vyvinutou pro ochranu malých elektronických zařízení, jako například chytré telefony a tablety, lze aplikovat na rozměrnější instalacea tím zajistit větší potenciál chemicky tvrzeného skla, který budou moci využívat architekti a návrháři.

 

Lavičky hráčů budou vyrobeny výhradně z materiálů společnosti AGC. Jedná se například o plastové rámy vyztužené vlákny a potažené fluorpolymerem. Lavičky budou dodány na všech 12 míst a budou použity pro největší světové sportovní akce, které se budou konat v období od 12. června do 13. července.

Jedním z klíčových atributů skleněné střechy hráčských laviček pro 2014 FIFA World Cup™ Brazílie je jasná průzračnost. Na jejich zadní části je aplikována antireflexní vrstva, takže odrazový poměr je třináctkrát nižší než u běžného skla. To poskytuje fotbalovým fanouškům nejlepší možný vizuální zážitek.


Ochrana hráčů a personálu na lavici je zajištěna dvojitou vrstvou chemicky tvrzeného skla Dragontrail™ X, které je považováno za nejpevnější krycí sklo pro elektronická zařízení na světě. Dragontrail X se vyznačuje nízkým středním napětím a nejvyšší odolností proti tlakovému napětí na světě. Tato technologie, poprvé předvedená na veletrhu CES 2014, poskytuje sklu mimořádnou odolnost proti vnějším nárazům. Dragontrail X představuje nejnovější nabídku z řady Dragontrail značky AGC, která poprvé debutovala v roce 2011. Je o 30 % odolnější než konvenční produkty Dragontrail a až osmkrát odolnější, než sodnovápenaté sklo.

 

Tato nová skleněná střecha je - podobně jako u verze pro Konfederační pohár - rovněž vysoce odolná proti poškrábání, deformaci a zabarvení. Slibuje dlouholetou životnost i ve venkovním prostředí s kolísající teplotou a vlhkostí.

 

"Jsem hrdý, že lavičky využívají novou technologii skla značky AGC, kterou vyvinuli naši skvělí inženýři a technici. Budou sloužit hráčům a tisícům fotbalových fanoušků na šampionátu 2014 FIFA World Cup™ v Brazílii," uvedl Kazuhiko Ishimura, prezident a generální ředitel společnosti AGC Asahi Glass u příležitosti odhalení laviček v Sao Paulu. "Tato skleněná střecha pro lavičky představuje novou možnost uplatnění naší technologie chemicky tvrzeného skla pro různé účely."

 

Thierry Weil, marketingový ředitel federace FIFA, uvítal angažovanost společnosti AGC na šampionátu 2014 FIFA World Cup™ slovy: "Jsme šťastní, že máme podporu silné a moderní společnosti, jakou je AGC, neboť se neustále snaží rozvíjet a zlepšovat své výrobky. Kvalita produktů AGC je velmi vysoká a je velmi dobře vhodná pro stadiony 2014 FIFA World Cup™."

 

V říjnu 2012 byla společnost AGC jmenována značkovým držitelem licence 2014 FIFA World Cup™ jako první B-to-B firma, která bude uvádět na trh "Oficiálně licencovanou prosklenou střechu laviček hráčů na šampionátu 2014 FIFA World Cup™" pro Konfederační pohár FIFA 2013 a 2014 FIFA World Cup™ v Brazílii.

Zpět na přehled
Informace o výrobcíchKontaktujte násZeptejte se nás

LATEST NEWS